Eskişehir Yangın Sonrası Temizlik

Çeşitli sebeplerden dolayı bazı zamanlarda yangınlar meydana gelebilir. Bu yangınlar maddi ve manevi olarak kişiye ve etrafına zarar verebilir. Özellikle ev, ofis gibi alanlarda çıkan yangınlar, bu tarz ortamlarda bulunan eşyaların türünden dolayı hızla yayılıp, her şeyi yakabilir. Bu yakım sonucu evde ya da ofiste bulunan eşyaların zarar görmesinin yanı sıra duvarlar, camlar, dolaplar ve yerler kara is ve toz olacaktır. Bu işin temizliği de oldukça zordur. Özellikle de yangın gibi büyük psikolojik etki bırakan bir durum yaşandıktan sonra. Ruhen çökmüş olan kişiler, bir de Eskişehir yangın sonrası temizlik zor olacaktır. Bu zorlukları aşmak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Yangın Sonrası Temizlikte Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Hiç kimse yangın gibi büyük zarar verici bir durum ile karşı karşıya gelmek istemez. Ancak bazen bazı durumlar sonucunda istenmeyen kazalar meydana gelebilir. Bu kazalardan birisi de yangın olabilir. Yangın sonucunda evi, ofisi, garajı ya da her hangi bir mülkiyeti zarar görmüş kişilerin yapması gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktalardan şu şekilde bahsedebiliriz;

  • Öncelikli olarak zarar görmüş alanın havalandırılması gerekir. Böylece ortamda bulunan kişilerin olası zehirlenme durumlarının önüne geçilmiş olunur. Hatta mümkün ise kişinin maske ve eldiven takması önerilebilir.
  • Temizlik işlemi sırasında deterjan ya da su tercih edilmemeli, kuru sünger ya da bez ile temizlik yapılmalıdır. Aksi durumda ıslak bez kara isin daha çok yayılmasına neden olacaktır.
  • Yangın sonucu zarar görmüş alanların Eskişehir yangın sonrası temizlik için sakin ve soğukkanlı olunmalıdır.

Yangın Sonrası Temizlik Nasıl Olmalıdır?

Yangından zarar görmüş alana girdikten sonra eldiven ve maske takılır. Ardından ise ilk iş olarak evde zarar gören tüm eşyaların temizlik yapılacak alandan uzaklaştırılması gerekir. Bu işlemler için firmamızı tercih edebilirsiniz. Bu kaba temizliktir. Daha sonra ise ince temizliğe başlamak gerekir. Eskişehir yangın sonrası temizlik de en önemlisi ince temizliktir.  Yüzeylerde bulunan kurum ve isler ilk olarak kuru bir bez ile toz alınır gibi temizlenir. Daha sonra ise duvar ve tavanlara boya badana yapılır. Aynı zamanda zarar görmüş ve tadilatı gereken bölgelerin de tamir edilmesi gerekir. Böylece yangın sonrası temizlik için en önemli adım olan ince temizlikte bitmiş olur.