Eskişehir Otel Temizliği

Geçici olarak konaklanan otellerin temizliği, otelde kalan müşterilerin hem sağlığı hem memnuniyeti açısından büyük önem taşır. Her yaştan insanın zaman zaman konakladığı otellerin yataklarından banyolarına, zeminden, duvarlara, lamba düğmelerine, koridorlardan, kapı ve pencerelere kadar, işleyişin devamlı olması için temizliği ekstra önem kazanır. Konaklayan müşterilerin odaları boşaltmasından sonra kısa sürede temizlenmiş ve gerekli hijyenin sağlanmış olması gerekir. Eskişehir Otel temizliği sanıldığının aksine, profesyonellik ve uzmanlık gerektiren zahmetli bir iştir. Otel çalışanları her ne kadar rutin bir temizlik işlemi yapsa da, temizlik firmalarının yaptığı genel ve derin temizliği ihmal edebilir. Böyle durumlarda temizlik firmasının verdiği hizmet daha gerekli ve daha hijyenik yapılacaktır.

Eskişehir Otel Temizliği Uzmanlık İster

Pek çok farklı insanın zaman zaman konaklama ihtiyacını karşılayan otelleri temizlemek, otel çalışanlarını ihmal edildiğinde aşabilir. Temizlik firması Eskişehir otel temizliği uygun temizlik planını hazırlayarak, belli bir düzen içerisinde otellerin katlarını, odalarını tepeden tırnağa hijyeni sağlayarak kısa sürede temizler. Temizlik firması elemanları öncelikle otel temizliğine odalardan başlayarak işe koyulur. Çünkü odalar temizlenince kapısı kapatılır ve bir daha ki kullanıma kadar temiz kalır. Evler kadar belli aralıklarla temizlenmeyen cam ve pencereler, otel çalışanlarının çalışma alanlarına girmeyebilir. Sık sık temizlenmeyen cam ve pencereler, çerçeveler tozdan, yağmurdan daha çok kirlenir. Gerekli ekipmanlar ile temizlik yapan firma tüm köşe ve bucağı ışıl ışıl yapar.

Eskişehir Otel Temizliği Nasıl Yapılır?

Eskişehir otel temizliği yapacak olan temizlik firmalarının uzman ekipleri öncelikle işe odalardan başlayarak yıkanacak yatak örtüsü, yastık kılıfı, havlu bulunuyorsa bunları odadan çıkarır ve otel görevlilerine yıkaması için teslim eder. Ardından duvarların ve aydınlatma ya da avizelerin tozları alınarak kirden arındırılır. Camlar ve pencereler çerçeveleri ile birlikte kimyasal içermeyen deterjanlı su ile temizlenir. Kapılar ve kapı kolları mikrofiber kir barındırmayan bezler ile silinir. Son olarak oda içindeki mobilyalar ve zemin süpürülüp temizlendikten sonra otel temizliğinde çok önemli olan banyolar temizlenir. Banyoların temizliği oda temizliğine kıyasla daha özenli yapılır. Böylece temizlik firması üstün hizmet kalitesi ve uzman elemanları ile tüm odaları pırıl pırıl yaparak gerekli hijyeni sağlamış olur.