Eskişehir Bina Temizliği

Çok katlı binalar ve sitelerde birçok insan yaşadığı için binalardaki girişler, merdivenler, asansörler en çok kirlenen bölümlerdir. Her saat girişin çıkışın yapıldığı, ayak basılan binaların temizliği sağlığımız için çok önemlidir. Bina ya da site sakinleri tarafından yapılan temizlik, yeterince hijyenik olmayıp yetersiz kalabilir. Bina içi temizlik basit görünse de aslında profesyonel ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Hem zaman isteyen hem de zahmetli olan Eskişehir bina temizliği, günümüzde uzman ekip ve temizlik firmaları tarafından en ince ayrıntısına kadar derinlemesine yapılır. Binada yapılan temizlik, sadece basit bir temizleme işlemi değil, binada oturan sakinlerin sağlığına zarar vermeyen kimyasal içerikli deterjanları kullanırken de dikkatli olunması gereken bir konudur.

Temizlik Firmasının Bina Temizliği

Temizlik firmaları özel ekipmanları, uzman ve profesyonel elemanları, zararlı madde içermeyen kimyasalları ile Eskişehir bina temizliği, ev temizliği ve iş yeri temizliği gibi alanlarda uzmandır. Bina temizliğine başlamadan önce uzman ekip, kaliteli fırça ve süpürgeleri ile tüm binanın görünen kir ve tozlarını arındırır. Ardından zehirli ve zararlı kimyasal içermeyen deterjanlar ile karıştırılmış temiz suda yıkanan paspaslar ile binanın koridorları ve merdivenleri silinir. Temizleme kovasındaki deterjanlı su her kirlendiğinde su yenisi ile değiştirilir. Temizlik firmaları, merdivenlere zarar verecek ya da aşındıracak fırça, süpürge, tel gibi malzemeler kesinlikle kullanmaz. Zemin için özel üretilen mikrofiber paspaslar tercih edilir.

Eskişehir Bina Temizliğinde Önemli Detaylar

Profesyonel hizmet veren temizlik firmaları, binaları temizlerken hiç bir detayı atlamaz. Merdivenlerin temizliğinin yanı sıra merdiven korkulukları, mikrofiber deterjanlı bezler ile en ince ayrıntısına kadar temizlenir. Asansörlerin iç ve dış kısımları camları, aynaları ve sık sık el ile temas eden düğme kısımları temiz bezler ile silinerek hijyen sağlanır. Eskişehir Bina temizliğinin önemli bir detayı olan kapı kolları kesinlikle ihmal edilmeyecek alanlardır. Çünkü binada yaşayan herkesin mutlaka temas ettiği alanlar buralardır. Bina girişlerinde bulunan panolar ve kapı camları da en çok toz barındıran bölgelerdir ve mikrofiber olan toz biriktirmeyen bezlerle tamamen temizlenir. Temizlik firmaları binalarda bulunan merdivenler olmak üzere en küçük ayrıntısına kadar özenle temizlenir.