Eskişehir Moloz Atımı

Eskişehir Moloz atımı denilen malzeme İnşaat ya da tadilat sırasında ortaya çıkan işe yaramayan kısımdır. Daha çok demir, metal,  tuğla, kireç, alçı gibi İnşaat malzemelerinden oluşan kullanılmayan malzemelerdir. İstenmeyen sebeplerle ortaya çıkan bu malzeme kötü bir görüntü oluşturmakta ve aynı zamanda sağlıya zarar verir. Bu nedenle ortadan kaldırılması ve nereye atılacağı konusu önemli sorunlardan biridir. İşe yaramayan bu malzemeleri belediyenin koymuş olduğu çöp konteynırlarına atmak yasaktır. Buralara atıldığı takdirde yüklü miktarda ceza ödenmesine sebep olur.

Moloz Nereye Atılır?

Moloz atıklar belediyenin belirlemiş olduğu Eskişehir moloz atımı sahalarına atılması gerekir. Çevreye ya da sağa sola  moloz atmak yasaktır. Herhangi bir yere atılan molozlar hem çevreyi kirletmek te hem de sağlığı tehdit eder hale gelir. Bu sebeple yerleşim yerlerinden uzakta seçilen ve moloz atım sahası ilan edilen yerlere atılması önemlidir. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gerekli denetimleri yapar. İşini düzgün yapmayan moloz atım firmalarına, bakanlıkça gerekli cezai işlemler uygulanır.

Eskişehir Moloz Atımı İşini Kimler Yapar?

Moloz atımını belediyenin görevlendirilmiş olduğu firmalar gerçekleştirir. Moloz atıklar herhangi bir inşaatın yapımı sırasında, ya da deprem sonrası evlerin yıkılmasıyla oluşabilir. Her türlü ortaya çıkan molozların atılmasında, İşinin uzmanı Eskişehir moloz atımı firmamız kendi araçlarımız ile bu atıkları toplar ve belirlenmiş olan yerlere atar. Firmamız bu konuda deneyimli ve işinin ehlidir. Çalışkan personeli ile işin en uygun şekilde yapılmasını sağlar. Ortaya çıkan atık malzemelerin ortadan kaldırılması konusunda firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Moloz Atım Ücretleri

Atılacak olan moloz miktarına göre değişkenlik gösteren ücretlerimiz mevcuttur. Ücret belirlenirken çuvalla atılacak ürünlerde çuval başı ücret talep edilir. Bu ücret çuvalın küçük ya da büyük oluşuna göre değişebilir. Atılacak malzeme çok büyük miktarlarda ise damperli kamyonlarla taşıması sağlanır. Bu kısımda da kamyon başı ücret belirlenir. İş tek seferlik mi ya da uzun sürelimi buna göre de fiyatlarımız değişiklik gösterebilir. Uzun süren inşaat atıklarında firmamız ile görüşülerek bir fiyat belirlenir. Ya da atılacak olan malzeme için toptan bir fiyat verilebilir.