Eskişehir İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaatı bitmiş ev ve binaların temizliği, normal evlere kıyasla oldukça zor ve zahmetlidir. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılan Eskişehir inşaat sonrası temizlik, kolay olmayacağı gibi yeterince temiz de olmayabilir. İnşaatı bitmiş ya da tamirat, bakım ve onarım gibi işlemlerin ardından yapılan kaba ve ince temizlik, herkesin yapabileceği basit bir eylem değildir. Kapı ve pencerelerde, camlarda sıçrayan boya kalıntıları, mutfak dolaplarının içerisinde bulunan odun, tahta kalıntıları ve banyo, mutfak, tuvalet gibi yerlerde bulunan fayanslarda ki kireç kalıntılarını temizlemesi sanıldığı kadar basit değildir. Özellikle fayanslarda bulunan kireç lekeleri sıradan yapılan bir temizlikte ne kadar yıkanırsa yıkansın kolay kolay kaybolacak cinsten kalıntı değildir.

Eskişehir İnşaat Sonrası Temizlikte Uzman Eller

Oldukça zor olan Eskişehir inşaat sonrası temizlik neler yapılacağını nasıl temizleneceğini en iyi bilen ve uygulayan, geçmiş tecrübeleri ve uzman ekibi ile temizlik firmalarıdır. Çünkü inşaatı biten yapıların içeriğinde normalden daha fazla atık, toz ve kalıntı bulunur. Bu konuda en iyi hizmet alabileceğiniz temizlik firmaları, temizlenecek olan alanın, camları çerçevesi, kapıları, pencere ve kapı aralarında temizlenmeyi bekleyen toz toprak kalıntıları, dolaplarda bulunan talaş kalıntılarını en ince ayrıntısına kadar atlamadan temizler.  Ekstra özen isteyen bu işlem gerektiği gibi özenle yapan profesyonel ekip sayesinde hem daha hızlı sürede bitirilir hem de daha hijyenik ve sağlıklı bir ortam haline getirilir.

İnşaat Sonrası Temizlikte Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Temizlik firmalarının belli bir plan içerisinde yaptığı inşaat sonrası temizliğin ilk aşaması, odaların içerisinde kalan toz ve tahta parçaları süpürülerek temizlenir. Mutfak ve banyo dolaplarında, çekmecelerinde kalan talaş parçaları tamamen arındırılır. Eskişehir inşaat sonrası temizlik yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, boya ve badana yapılırken duvarlara, kapılara, pencerelere sıçrayan lekelerin temizlenmesidir. Buna benzer boya badana lekeleri aşındırıcı maddeler ile temizlendiğinde yapıya hasar verir. Bu sebeple işin uzmanı olan Temizlik firması özel bez ve kimyasal içermeyen maddelerle bu lekelerden kolayca kurtulur. Yapının zemini ile birlikte, montaj yapılırken tozlanan duvarlarda silinir. Temizlik işlemi bitiren firma temizlediği yapıya müşteriye tertemiz teslim eder.